Novinky

Na aukční síti Sothebyse v Londýně prodala 9 děl současných ukrajinských umělců

Soutěžní soutěž Sotheby's Contemporary East, která se konala 25. listopadu v britském hlavním městě, získala 1,7 milionu dolarů - vytyčilo to tak mnoho sběratelů, kteří se zajímají o současné umění z východní Evropy. Zatímco trh s uměním na Ukrajině zažívá alarmující klid, ukrajinští umělci realizují svou práci v Londýně: 9 prací ukrajinských autorů nalezlo své kupce u Sotheby's. Během aukce bylo prodáno zhruba polovina prodejů (z toho bylo celkem 68), zatímco téměř všechny ukrajinské práce byly distribuovány (s výjimkou fotografického tisku Borisa Mikhailova Lenina)."Kavkaz č. 32" od Olega Tistola (p. 1960) se stal jednou z nejúspěšnějších dražeb: krajina Vývoj žánru od starověku až po současnost: jak náboženství a vynález techniky olejování přispívají k tvorbě žánru v Evropě a proč je Hudsonova řeka tak důležitá? Přečtěte si dále, napsané v roce 2003, prodávané za sumu téměř trojnásobek odhadu, - 23,5 tisíc dolarů.
No, nejdražší z Ukrajinců tentokrát byl Viktor Sidorenko (b. 1953). Jeho nové, v roce 2014, plátno "Expirace" (hlavní fotografie v materiálu je bílý kruh a plovoucí lidé na pozadí bílého náměstí) se prodává za 31,4 tisíc dolarů.
  • Roman Minin (b. 1982). Diptych "The Big Bang Practice" (2014, 57 x 60 cm, kazetový basreliéf s digitálním tiskem). Prodáno za 8 422 USD s horním výdajem 4,7 tisíce dolarů
  • Boris Mikhailov (nar. 1938). Fotoprint ze série "Sotsart" (1978, 49,5 x 58,5 cm). Prodáno za 9 812 USD.
"Černá koule na červeném" (2013, kolážCollagrafie je relativně nový typ reliéfního tisku, který byl vynalezen v polovině 20. století a kombinuje šetrnost k životnímu prostředí, snadné provedení, bohatost textur a plastů a navíc se dobře kombinuje s jinými grafickými způsoby (např. název kombinující slova "koláž" a "graf") a vytváří se lepením různých materiálů - tkanin, plastu, písku, rostlin a podobně - na dřevo nebo dřevo kartonové základny pomocí Čtěte více Collage - metoda, která se používá ve výtvarném umění a spočívá v vytváření aplikací z různých fragmentů různých barev a struktury. Futuristé a kubisté, zejména Pablo Picasso a Georges Braque, ve výtvarném umění kombinují oděvy látky, fotografie a tapety na plátně. Slavní kolážní umělci zahrnují filmový režisér Sergej Paradžanov, který kombinoval fotografie, kusy krajky, porcelán a sušené rostliny.
Recepce dekorátoru se často pokouší diverzifikovat pomocí malířských nástrojů: kartáč s barvou nebo pero s inkoustem. Tvůrčí žánr je charakterizován rozmanitostí a odvahou myšlenek. Související technikou je sestavování, které zahrnuje kombinování různých objektů a jejich částí na jednom povrchu. Fotografické koláže jsou dnes velmi populární. Pokud si přejete přečíst dále, akryl akryl je hovorové jméno pro vodorozpustné barvy, které jsou na bázi akrylové pryskyřice. Vázací prvek je voda, která zajišťuje rychlé vysychání, po níž se barvy již nerozpouštějí vodou, ale odmyjí se pouze speciálními rozpouštědly. Další informace o laku na plátně umělec Oksana Mas (nar. 1969) odešel za 23.550 dolarů.
Také mezi prodané ukrajinské dílo:
  • Nazar Bilyk (b.1979). Sochařské instalace "Kapacita" (2013, polymer) ze série "Counterforms" - 5.887 dolarů.
  • Nikolai Matsenko a Oleg Tistol (oba se narodili v roce 1960). "Projekt National Industry" (2005) - $ 6,280.
  • Alexander Zhivkov (nar. 1964). "Untitled" (olej na plátně a dřevo) ze série "Roads. Direction - Northeast" - $ 11,775.
  • Pavel Makov (b. 1958). Paradiso Perduto NO.5 (2013, smíšené média na papíře) - $ 8,242.
TwilightOleg Vladimirovich Vasilyev1990, 196 × 217 cm Nejdražší šarží na Southeasově soudobé východní aukci bylo ruské: "Twilight" Oleg Vasilyev, který zemřel v roce 2013, odešel za 286 tisíc dolarů. Plátno zobrazuje čtení ženy u okna umělce. Portrét Portrét je realistický žánr znázorňující osobu nebo skupinu lidí, kteří v realitě existují. Portrét - ve francouzském čtení - portrét, ze starého francouzského portrétu - "reprodukuje něco v linii." Další podoba jména portrétu spočívá v zastaralém slovu "parsuna" - od latiny. persona - "osoba, osoba". Čtěte dále napsané v roce 1990, kdy se pár přestěhoval z Ruska do Spojených států.

Georgy Guryanov, který také zemřel v roce 2013, dokázal udělat dojem na sběratele a bubeníka skupiny Kino. Jeho obraz "Leap" (1995) prodával za 192 tisíc dolarů.

Východoevropské obchodování na Sotheby's proběhlo již podruhé. První se konala přesně před rokem a pak byly poplatky podstatnější - 3,9 milionu dolarů (v tomto roce 1,7 milionu)
Reprodukce: ArtAgentUkrGallery, sothebys.com
Viz též: Tsoi a Guryanov ze skupiny Kino dobře vystupovali na aukcích moderního umění

thenestgallery-com