Novinky

Masterpiece Guard na aukci poprvé za sto let. Ale nejprve - světové turné!

Aukční dům Christie's oznámil poprvé za sto let obraz italského umělce Francesca Guardiho "Benátky, záliv San Marco, Piazzetta a Dogeův palác" z kolekce Rothschild budou vyhlášeny do aukce. Budou se konat 8. července v Londýně v aukci "Umění starých mistrů a britské malířství". Nejprve však plátno navštíví v několika městech světa. Je možnost požádat o cenu nebo alespoň obdivovat!Zpočátku "Benátky, zátoka San Marco, Piazzetta a Dogeův palác" byly ve sbírce kraje Shaftesbury. V 19. století byl obraz koupen baronem Jamesem-Edouardem de Rothschildem a poté přenesen z generace na generaci. Od roku 1954 se obraz nezobrazoval veřejnosti (naposledy to mohlo být vidět na výstavě benátského malířství v Bruselu), takže bylo rozhodnuto, že bude před aukcí trochu cestovat. Světové turné začalo výstavou v Paříži 3. a 4. března, od 2. do 6. května, plátno "visí" v New Yorku, od 22. do 26. května - v Hongkongu a konečně od 5. do 8. července - v Londýně, kde najde nového vlastníka.
Francesco Guardi je jedním z klíčových představitelů benátské školy vedoutistů. "Veduta" je italské slovo a znamená pouze "pohled", s podrobným popisem každodenní městské krajiny. Samozřejmě, s kanálem nebo řekou - populární žánr v Benátkách XVIII. Století! Gardi je vlastně benátský, a někteří věří, že "vedoucí" je tam.Molo a Schiavoni od Basino di San MarcoFrancesco GuardiXVIII století

Guardi byl uměleckým synem, jeho bratři se také stali umělci. A když jeho syn vyrostl, ukázalo se, že tento mladík nevynalezl nic lepšího než malířský řemeslník! Francesco také měla sestru, Maria Cecilia, která se provdala za Giovanni Battista Tiepolo.
Navzdory takovým předkům byl Guardi vysoce oceňován ne dříve než v době impresionismu a před tím umělec nebyl příliš populární, ztrácel se s milými anglickými šlechticemi panem Canalettem (Giovanni Antonio Canal) a jeho synovcem Bernardem Bellottem, který zjevně pro pohodlí , přezdívaný jako Canaletto.

Guardi maloval "Benátky, záliv San Marco, Piazzetta a Dogeův palác" asi v roce 1780. To je považováno za velmi zralé dílo pána - to je jeden z několika jeho obrazů zobrazující záliv San Marco v Benátkách. Umělec změnil úhel a "upravil" osvětlení a na tomto plátně se pozdní ráno "chytil" z neobvyklého úhlu.Návrat Buchintora do doku na Dogeho paláciJavovaniho Antonio Canal (Canaletto) 18. století, 259 × 182 cm San Marco Bay je mimořádně populární spiknutí mezi vedutisty. Vlastně hlavní, pokud můžu říci, soupeř Guardi - Canaletto - již několikrát líčil toto konkrétní místo - ale vypadalo to jako "skok". Stejně jako Vanvitelli a Marieschi. Pochopil to (a po vyzkoušení "šikmých úhlů" ve svých vlastních snímcích kanálu), Guardi hledal další "pohled" - a zjistil: prostě líčil kanál z čelního úhlu.Odchod Tobiáše, fragment Francesco Guardiho172 Práce Guardi však nebyla vyčerpána, přesněji to nebyla ani jeho hlavním zaměřením. Co se Francesco specializovalo (jako jeho bratr Jean Antonio Guardi (Giovanni Antonio Guardi)) byl na recepci v Sfumato, která je zaměřena na zmírnění obrysů postavy a předmětů - vypadá to, že jsou zabaleny v horkém vzduchu Sfumato navržený Leonardem da Vinci Leonardo da Vinci), jeden z nejslavnějších příkladů sfumato - podrobnosti o obličeji Mony Lisy, zejména stínů u očí, takže všechny nuance a detaily obrazu budou brzy vidět Američané, britští milovníci umění a milovníci umění v Hong Kongu, ale co s nákupem Guardiho mistrovského díla? Tyto obrazy se nyní pohybují od 13 do 16 milionů dolarů. V roce 2011 je další městská krajina. Vývoj žánru od antiky až po současnost: jak se náboženství a vynález olejomalby podílejí na žánru v Evropě a proč je Hudsonova řeka tak důležitá? na mostě Rialto "prodáno v aukci Sothebyho za 44 milionů dolarů. Čekáme na výsledek aktuální aukce: který kontinent se stane majitelem nádherného výhledu na Benátky?