Novinky

Impresionistická a moderní aukce v Londýně: Velká jména a legendární díla

21. června, v londýnské aukci impresionistů a modernistů, nabídne Sotheby's účastníkům vyjednávání o mistrovských dílech zakladatelů moderního umění. Mluvili jsme o dvou oblíbených, Modigliani a Picassovi, ale Renoir, Gauguin, Cezanne, Sisley zůstali v zákulisí ... Vyplnili jsme tuto mezeru: nejzajímavější informace o dílech jsou zpřístupňovány veřejnosti v aukcích."Sedící žena" Pablo Picasso, oznámil senzaci těchto obchodů, Sothebyho experti se rozhodli přidat portrét Jeanne Hebuterne - muse Amedeo Modigliani.
- K počátkům kubismu: nejdůležitějším dílem Picassa se změní majitel po 43 letech - slavný portrét Jeanne Hebjurnus Modigliani byl vystaven v Sotheby's

Kromě historie práce, o které jsme psali (odkaz výše), je důležitý detail, který odlišuje tento obraz Jeanne Hebuternové od většiny portrétů Modiglianiho - pečlivě napsané oči, které jí dávají zvláštní výraz. Poprvé za 30 let, uvedení tohoto snímku do aukce, Sotheby's experti plánují získat více než 40 milionů dolarů za to.

Eva Ogust Rodin1881, 172.4 Další legendární dílo je socha Evy, kterou vytvořil Rodin pro sochařskou kompozici Brány pekla u vchodu do nového pařížského Uměleckoprůmyslového muzea. Roden na něm začal pracovat v roce 1880 po dokončení Adama - podle plánu sochaře měly být postavy prvních lidí orámovány portálem ze dvou stran. Budova muzea nebyla nikdy postavena a "Adam" a "Eva" se stali samostatnými sochami.

Model "Eve" Roden si vybral mladého Itala. Podle sochaře, v procesu práce, začal si všimnout změn v její postavě, dokud si neuvědomil, že je těhotná. Socha tak získala další symboliku, ale Rodin byl nucen ji nechat nedokončenou: představení v chladném studiu bylo pro ženu příliš zatěžující a ona odešla.

Poprvé byl v roce 1899 vystaven v Paříži Salon plnohodnotný bronz "Eve" a vytvořil skvělý pocit. Kopie připravená na nadcházející aukci byla obsazena po smrti sochaře v letech 1925 až 1940. Jeho prvním majitelem byl Robert Ebdi, známý sběratel mezi umělci v Londýně a Paříži. Sothebyho experti odhadují sochařství na $ 11,567,200–17,350,800.Zahrada v SorrentoPierre Auguste Renoir1881, 67 × 82 cm36 let je oddělena dvěma obrazy Pierra Auguste Renoira, vystavenými na londýnské aukci. Sorrento zahrada, cena u $ 1,445,900 - $ 2,168,850, byl napsán v roce 1881 v Itálii. Cestovat po zemi studovat práce mistrů italské renesance, Renoir nemohl zůstat lhostejný k inspirujícím pohledům na pobřeží Středozemního moře. Živé barvy, hra světla na vodě a impozantní obrysy Vesuvu na obzoru vytvářejí obraz mytologického bohatství. "Zahrada v Sorrento" poprvé od roku 1979 do aukce.Žena s kyticí (Andre) Pierre Auguste Renoir1917, 54 × 65,5 cm Andre Gossling, budoucí manželka umělcova syna, režiséra Jeana Renoira, se stala vzorem „Žena s kyticí“ z roku 1917.
Dede, jak byla dívka v rodině Renoir nazývána, byla jeho oblíbeným modelem: můžete ji vidět na obrázcích "Koncert", "Žena s mandolínou" a poslední "Koupající se". Maurice Ganya, sběratel a obdivovatel Renoiru, mu koupil ženu s kyticí a v roce 1925 ji v pařížské aukci prodal svému synovi Filipovi. Po 89 letech od data posledního prodeje se náklady na obraz odhadují na 1 156 720 USD - 1 735 080 USD.

“Zátiší s jablky” ($ 3,180,980 - $ 4,048,520) Paul Gauguin psal v 1890 v Breton rybářské vesnici. V těch letech, Bretaň, známý pro nedotčené krajiny a tradiční životní styl, často sloužil jako útočiště pro pařížské umělce, kteří hledali jednoduchost a nevinnost. V práci Gauguin, Breton období poznamenalo odklon od impresionismu v hledání jeho vlastního stylu. V této době byl umělec velmi ovlivněn Paulem Cezanne, jehož dílo si velmi vážil.

Miska ovocePole Cezanne1880, 46 × 55 cmBřehy LuenAlfred Sisley1892, 60,5 × 73 cm Francouzská provincie inspirovala Alfreda Sisleyho, který se v roce 1880 přesunul na břehy Luenu. Umělec neúnavně prozkoumal okolní krajiny, které příroda sama navrhla, aby se přenesla na impresionistická plátna, která dělal po zbytek života. Obraz „Shores of Luen“ v roce 1892, vyobrazený v charakteristických krátkých tahech, zachycuje krajinu a vývoj žánru od starověku až po současnost: jak přispělo náboženství a vynález technik olejomalby k formování žánru v Evropě a proč je řeka Hudson tak důležitá? Čtěte dále pod městem More, ke kterému se Sisley ve své práci opakovaně zabýval. Plátno je poprvé vystaveno do aukce za 39 let a je oceněno na 1 445 900 USD - 2 168 850 USD.

Dalším z nejzajímavějších a nejznámějších děl nadcházející aukce je litografická kopie zátoky Edvard Munch, která byla poprvé uvedena do aukce. Již několik let Munch plánoval vydat brožuru grafických prací doprovázených básněmi prózy, ale po tisku Creek v roce 1895 tento nápad nedostal další vývoj. Po odchodu Muncha z Berlína byla navíc litografická forma zničena, a proto je výskyt vzácných „potoků“ v aukci velkou událostí. V listopadu 2014 byla jedna z kopií prodána v Sotheby's za 2,4 milionu dolarů; tentokrát se litografie odhadovala na 1 157 USD - 1 735 milionů dolarů a je důvod se domnívat, že odhad bude výrazně překročen.

KrikEdvard Munch1895, 79 × 59 cmK umělci, který je nejvýznamnější nejen v dílech Muncha, ale iv celém světovém malířství, se vrátil k obrazu „Potoka“. V 1893, on psal dvě barevné kopie díla, v 1895 - jiný (před čtyřmi lety to bylo prodáváno za $ 120 milión), a poslední - v 1910. Souběžně, Munch pracoval na překladu křičící palety obrazu do černých linek t , otevření tohoto odvážného experimentu nové aspekty jejich práce.
Umělec prodal svou první kopii malby z roku 1893 svému příteli, norskému průmyslníkovi, umělci a filantropovi Olafu Skou. Na počátku 20. století získala Skou litografii, kterou nyní jeho dědicové dali do aukce.

„Milující pár“ Františka Picabii patří do série „monster“, které autor napsal v polovině dvacátých let po rozpadu surrealistického hnutí. Picabia experimentovala s materiály a technologií a vytvořila několik stylizovaných obrazů párů, jejichž nálada je dána bohatými barvami a fantastickými kombinacemi prvků. V těchto dílech umělec pokračoval v zkoumání principu automatismu vynalezeného surrealisty - přenesením podvědomých obrazů na obraz. Světle růžová "Pár v lásce" opakovaně měnila majitele v aukcích Sotheby's; tentokrát se odhadovalo na 1-1,3 milionu dolarů.

Objetí těch, kteří milují Františka Picabii Číst také: Netypativní Picabia v literatuře - poprvé v Paříži show originály francouzských avantgardních kresebMezi novějšími pracemi, které byly vydraženy, patří Max Beckmann's Gulls in the Storm, napsaný v Amsterdamu v roce 1942 (odhad: 1–1,45 milionu dolarů). Tady umělec unikl z pronásledování nacistického režimu, který ho prohlásil za reprezentanta "degenerativního umění", které ho opět obsadilo po okupaci Holandska. Krátce po napsání „Seagulls“ vstoupila v platnost nová omezení, která bránila Beckmanovi v cestování do moře, zrušeného až po skončení války. V první desítce najdete také surrealistickou malbu René Magritte „The Beautiful Heretic“ ($ 1,156,720- $ 1,735,080) a abstraktní „Wall Painting“ od Fernanda Légera (1 445 900 dolarů - 2 168 850 USD).Krásná heretika René Magritte1960-e, 54,5 × 35,5 cmNástěnná malba Fernanda Lezhe 1926, 130 × 81 cmBy materiály Sotheby's a Artdaily.com.

Загрузка...