Novinky

Obrázek z blešího trhu - Renoir? Aukce nebude: dát muzeu!

Vidíte-li krajinu Vývoj žánru od starověku až po současnost: jak se náboženství a vynález techniky malby v oleji podílejí na tvorbě žánru v Evropě a proč je tak důležitá řeka Hudson? Přečtěte si dále na březích Seiny v americkém Virginii, na blší trh - zjistěte, jestli to napsal Renoir! A v případě pozitivní odpovědi místo toho, aby počítala budoucí zisky, najmout inteligentního právníka a doufat, že plátno muzeum nebylo odcizeno před více než půl stoletím ...

Martha umyl rám ...

V roce 2012 bývalá učitelka tělesné výchovy Marta Fuqua prohlásila světu příběh o nákupu krabice odpadků na bleší trhu. Spolu s plastovou panenkou a krávou v krabičce za 7 dolarů (podle jiných zdrojů - za 50 dolarů) získala nějaký druh obrazu: tak, jakýsi mazlavý, ale zlacený rám s kadeřemi, měla ráda Martha. A matka Marty měla rád nápis na rámu: "Renoir. 1841-1919. Po nějaké úvaze, objev byl prozkoumán The Potomack Company. Specialista našel jméno obrazu na zadní straně a našel toto jméno v katalogu Renoirových děl. Aby to zaručil, konzultoval v Národní galerii umění ve Washingtonu a kolegou - uznávaným odborníkem na díla slavného impresionisty a potěšil Marthu. Renoir je autentický! Ale jsou tu nuance: s největší pravděpodobností toto plátno ze sbírky Baltimore Art Museum. V roce 1926 byl v pařížské galerii Bernheim-Jeune prodán advokátovi v Baltimoru Herbertu Mayovi a následně ho filantrop daroval (a asi 300 dalších obrazů) do Baltimorského muzea. A odtud byl mistrovské dílo ukradeno: obraz zmizel z výstavy "od Ingresu do Gauguina" a zapadl do vody.

"Čestné peníze" a zločin.
Vynalézavá Martha, jako upřímná kupující, se rozhodne prodávat obrázek: aukce byla naplánována na konec září 2013 v aukčním domě společnosti The Potomack Company (Alexandrie, Virginie).

Pro plátno bylo přiřazeno nízké (jako u původního Renoira) odhad 75 až 100 tisíc dolarů a případ slíbil, že je horký a výnosný. Koneckonců, umělecká díla byla prodána za desítky milionů! Teplo už bylo, ale sny o zisku se změnily na popel. FBI pokračovala v vyšetřování krádeže (muzeum oficiálně oznámilo ještě v roce 1951), zdálo se, že příbuzní Marthy připomínají, že plátno bylo v domě po celá desetiletí, avšak tento obrázek byl vyřazen z aukce. A 10. ledna rozhodl americký soud: obraz Renoir se má vrátit do muzea! Brzy se na snímku objeví nová tableta se starým podpisem: "Auguste Renoir. Krajina Vývoj žánru od starověku po současnost: jak náboženství a vynález techniky olejování přispívají k tvorbě žánru v Evropě a proč je Hudsonova řeka tak důležitá? Přečtěte si dále na břehu Seiny. 1879. "Mimochodem, v roce 2014 se obraz změní na 135 let a, jak řekl sám Renoir," musíme být schopni chvíli odložit plátno a nechat ho odpočívat. " Zbytek byl úspěšný - blahopřejeme "narozeninovému člověku!" "Není jediný člověk, ani jedna krajina, ani jediný motiv, který by zcela zbavil žádného, ​​dokonce i malého zájmu, někdy hluboce skrytého, když malíř objeví takový poklad, jiní okamžitě prohlásit krásu motivu "- Pierre-Auguste Renoir

thenestgallery-com