Novinky

Je led rozbit? Aukce současného ukrajinského umění se bude konat 28. února

28. února 2015 Aukční dům DUKAT ve spolupráci s Nadací ArtHuss uspořádá komerční aukci současného ukrajinského umění.
Jak již komentoval současný stav naší publikace, ředitel aukční dům "Ducat" Leonid Komsky: pro domácí trh s uměním nyní má obtížný čas. Toto vyvolalo rozhodnutí o přístupu k obchodování novým způsobem, včetně výběru díla ukrajinských umělců starší generace i zástupců "nové vlny" a mistrů současného umění.Katalog obsahuje 63 položek, z nichž nejdražší (odhad - 10.000 - 12.000 cu) je jednou z raných prací Anatoly Krivolap "The Church" (olej na kartonu). Další domácí favorit zahraničního obchodu, jehož jméno je spojeno s vývojem uměleckého směru "Kiev rearguard" - Matthew Weisberg. Jeho plátno "Kanevská krajina" předběžně odhaduje 7 000 - 8 000 cuS ohledem na obtížnou situaci a skutečnost, že aukce probíhá po dlouhé přestávce, organizátoři okamžitě varují, že ceny v dražbě budou o 30-50% nižší, než je uvedeno v katalogu. Odhad nákladů na portréty kamarádů Pavla Makova činí 5 000 - 6 000 Kč. Práce jednoho z nejslavnějších ukrajinských grafiků jsou v mnoha prestižních sbírkách: Victoria and Albert Museum v Londýně, Metropolitní muzeum v New Yorku, Galerie Tretyakov, Národní muzeum umění Ukrajiny atd.Portréty přátelPavel Nikolaevich Makov2013, 49 cm. Obdivovatelé Ivana Marchuka mohou vyjednávat o své "krajině", která se dělá v autorově technice za 3000-4000 cu. Podívejme se na to, jak současní obdivovatelé obrazů oceňují práci favoritů autorit Nezávislé Ukrajiny (dokonce slíbili, že budova muzea pod Viktorem Juščenkem) a genius moderny (72. v hodnocení 100 géniů modernity podle britského vydání "The Daily Telegraph", 2007).Dvě "kompozice" (500-1000) na papíře od Alexandra Roitburda, vytvořené v 90. letech 20. století, kdy umělec nevěděl, že za deset let bude jeho dražba "Goodbye Caravaggio" v Londýně koupena za 97 000 dolarů.

Jedním z losů je starý plátno "Zátiší s lebkou" (4 000-5 000) Alexandra Živkova, který je známý svým minimalistickým postojem k paletě barev.

Obraz bývalého člena umělecké skupiny v Kyjevě, "Pařížská komuna", která opustila své rodné břehy (nyní žijící v USA) Valerie Trubina "Bely Svet" se odhaduje na 3000-4000 cu.

Ne bez představitelů současného umění. "Smaragd" (3000 - 4 000) bude představena Zhannou Kadyrovou, milenkou dlaždice a obřími klenoty, která je populární na scéně mládeže.
Předběžná sbírka aukcí začíná od 25.2.15 v 19.00 hodin v Muzeu duchovního scarby Ukrajiny, Deset, 12 a bude trvat 3 dny.Emerald Jeanne Kadyrov2015, 16 cm

Загрузка...